شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

درمان دیابت بارداری

درمان دیابت بارداری

در صورتی که دیابت بارداری تحت کنترل قرار نگیرد ، می تواند خطرات بسیاری را برای جنین ایجاد کند و حتی باعث سقط جنین شود. ولی آیا درمان دیابت بارداری امکان پذیر است؟ در صورتی که به دیابت بارداری مبتلا هستید نیاز است تا قند خون در طول بارداری تحت کنترل باشد. به این ترتیب سلامت مادر و جنین حفظ می شود. نیاز است تا تغییراتی در سبک زندگی ایجاد شود تا دیابت بارداری کنترل شود و مشکلی برای سلامتی جنین پیش نیاید.

درمان دیابت بارداری

درمان دیابت بارداری

رژیم غذایی برای دیابت بارداری

نیاز است تا یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا کالری و مواد مغذی به مقدار کافی به جنین برسد و از طرفی قند خون بی رویه بالا نرود. میزان کالری مجاز دریافتی به صورت روزانه از ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ می باشد. در صورتی که مادر اضافه وزن داشته باشد، نیاز است تا کالری دریافتی حدوداً ۱۸۰۰ باشد. از مصرف مواد غذایی پر از قند و چربی پرهیز شود و سعی شود تا کالری روزانه به صورت زیر تقسیم شود:

– حدوداً ۱۰ تا ۲۰ درصد کالری دریافتی از منابع پروتئینی مانند گوشت، پنیر، تخم مرغ، غذاهای دریایی و حبوبات باشد.
– ۳۰ درصد از کالری دریافتی از چربی ها باشد.
– کمتر از ۱۰ درصد از کالری دریافتی از چربی های اشباع باشد.
– ۴۰ درصد از کاری دریافتی از کربوهیدرات ها باشد مانند پاستا، برنج، میوه ها و سبزیجات

درمان دیابت بارداری

درمان دیابت بارداری

ورزش کردن و دیابت بارداری

فعالیت بدنی ملایم مانند پیاده روی، حدوداً یک ربع تا نیم ساعت در اکثر روزهای هفته، می تواند بسیار مفید باشد. به این ترتیب انسولین بدن در خون بهتر استفاده می شود و سطح قند خون کنترل می شود.

بررسی منظم قند خون در بارداری

قند خون را به طور منظم بررسی کنید. قبل از وعده غذایی و یک تا دو ساعت بعد از وعده غذایی قند خون بررسی شود. این تست قند خون می تواند توسط پزشک و یا با دستگاه های مخصوص قند خون صورت گیرد.

دارو برای دیابت بارداری

در صورتی که با رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی داشتن باز هم قند خون بالا باشد، احتمالاً قرص های مخصوص دیابت بارداری تجویز می شود. در صورتی که داروها موثر واقع نشوند در مرحله آخر تزریق انسولین صورت می گیرد.

دکتر غزاله موسوی زاده متخصص زنان زایمان و نازایی با استفاده از روش های نوینی به درمان بیماری های زنان و انجام جراحی های مرتبط می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۳۲۸۲۴۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تاثیر دیابت بارداری بر روند رشد جنین

بستگی به میزان موفقیت در کنترل دیابت و وضعیت بارداری، سایز جنین در چند هفته تا چند ماه قبل از زایمان کنترل می شود. برای این مورد نیاز به سونوگرافی می باشد. در حالی که بسیاری از زنان مبتلا به دیابت بارداری می توانند زایمانی طبیعی داشته باشند، برخی پزشکان زایمان سزارین را پیشنهاد می دهند. اگر جنین رشد زیادی داشته باشد نیاز است تا زایمان سزارین انجام گیرد. بعد از زایمان سطح قند خون سنجیده می شود . حدوداً ۶ هفته بعد از زایمان نیاز است تا قند خون بررسی شود و سپس به صورت سالیانه این مورد بررسی می شود.
منبع : https://www.webmd.com/diabetes/gestational-diabetes-guide/understanding-gestational-diabetes-treatment#1

مطالب مرتبط با این مقاله:

تاثیر گروه خونی در بارداری

مقاربت جنسی در بارداری

دندانپزشکی در بارداری

پاسخ

13 − هفت =

Call Now Button