درمان ناباروری با iui :

امروزه با پیشرفت علم و دست یابی پزشکان به امکانات گسترده ، دیگر فرزند آوری برای زوج های نابارور ، آرزوی محال نیست . البته لازم به ذکر است که برخی از زوجین ممکن است از هیچ یک از تکنیک های پیشرفته درمان ناباروری نتیجه نگیرند ولی طبق نظر پزشک متخصص زنان و زایمان ، دکتر موسوی زاده این روش ها و علوم ، برای اشخاص بسیار زیادی مفید به فایده بوده است . یکی از این روش ها ، درمان ناباروری با iui است .

درمان ناباروری با iui

ناباروری چیست ؟

به شرایطی که زوج برای باروری اقدام می کند ولی پس یک سال نتیجه ای نمی بیند ، ناباروری می گویند .

چگونگی باروری با iui :

برای درمان ناباروری با iui ، اسپرم شسته شده به داخل رحم تزریق می شود و می توان شرایط باروری را قوت بخشید . در این کار امکان ارتباط بین تخمک و اسپرم بیشتر شده و شانس بارداری باا می رود . درمان ناباروری با iui ، تکنیکی است ساده که جایگاه ویژه ای برای فرزندآوری یافته است که در طی این امر ، هیچ درد و ناراحتی حس نخواهد شد و تحت نظر پزشک در فضایی استریل و مناسب و بدون بی هوشی قابل انجام است  . بسیار مهم است که این عمل تحت نظر متخصص زنان انجام شود . علاوه بر تزریق اسپرم با توجه به شرایط بیمار ، داروهای تحریک کننده با دوز مناسب برای آزاد کردن تخمدان تجویز می شود . پس ا اقدامات فوق ، به کمک سونوگرافی وضعیت سیستم تناسلی بررسی می گردد و طبق نظر پزشک داروهای باروری تزریق خواهد شد .

کاندیدای مناسب iui :

زنانی که در ترشحاتشان مواد تحلیل کننده اسپرم وجود دارد .

کسانی که به علت تعداد کم اسپرم شانس باروری کمی دارند .

کسانی که اسپرمشان تحرک معمول و متداولی ندارد .

کسانی که حجم مایع منی در آنها به حد کافی نیست .

کسانی که در مایع منی شان آنتی اسپرم یا آنتی بادی یافت می شود .

ناتوانان جنسی که در واژن انزال منی را انجام نمی دهند .

و . . .

نتیجه :

به کمک این روش درمان ناباروری به بهترین نحو صورت گرفته و شانس بارداری به میزان بسیار زیادی بالا می رود . بسیاری از زوج های نابارور به کمک تکنیک های درمان ناباروری با iui به نتیجه رسیده و پس از طی مراحل تخصصی صاحب فرزند شده اند .