شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

روش انجام IUI

روش انجام IUI

روش انجام  IUI یا روش تزریق اسپرم به داخل رحم، روشی است جهت درمان ناباروری. این روش، اولین اقدام برای درمان ناباروری در بسیاری از زوج ها به شمار می رود، که نسبت به سایر روش ها کم هزینه تر بوده و میزان تهاجم آن نسبت به سایر روش ها کمتر است. در این روش اسپرم مرد با ابزار خاصی (کاتتر) درون رحم زن فرستاده می شود.

در این روش ابتدا با مصرف داروهای هورمونی تخمدان  تحریک شده و معمولا بیش از یک تخمک آزاد می شود. (در حالت طبیعی تخمدان زن هر ماه یک تخمک آزاد می کند). بدیهی است که تلقیح اسپرم به داخل رحم باید در زمان تخمک گذاری انجام شود. پس از آزاد سازی تخمک و تعیین مدت مناسب تخمک گذاری، نمونه اسپرم از مرد گرفته می شود، که این نمونه در همان روز انجام درمان ناباروری با IUI گرفته می شود و در آزمایشگاه اسپرم های مقاوم و قوی از سایر اسپرم ها جدا و انتخاب می شوند. سپس اسپرم های جدا شده از طریق یک لوله باریک (کاتتر) به رحم تزریق می شوند. این روش بدون انجام بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

در این روش هیچ دردی حس نشده و تنها چند دقیقه زمان می برد و بیمار می تواند در همان روز از بیمارستان مرخص شده و فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. درمان ناباروری با iui هیچ گونه مراقبت ویژه ای نیاز نیست، اما توصیه می شود بیمار حداقل به مدت 30 دقیقه روی تخت دراز بکشد و پاهای خود را بالاتر از سطح بدن نگه دارد. همچنین توصیه می شود بعد از انجام آی یو آی رابطه جنسی داشته باشید، چرا که آمیزش جنسی احتمال باروری را افزایش می دهد. همچنین توصیه می شود که رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و مکمل های غذایی را نیز مصرف نمایید. بعد از 10 الی 14 روز از عمل آی یو آی بیمار جهت تشخیص بارداری، آزمایش انجام خواهد داد.

لکه بینی و یا خونریزی جزئی پس از انجام آی یو آی کاملا طبیعی می باشد، که شاید این خونریزی ناشی از آزاد شدن تخمک می باشد. گرچه این روش درد ندارد، اما ممکن است برخی از زنان درد بسیار کمی را احساس نمایند. شایان ذکر است که این روش هیچ گونه تاثیر منفی بر رحم ندارد. همچنین احتمال باروری زن بستگی به سن وی دارد، بدیهی است که با افزایش سن زن، احتمال باروری نیز کاهش می یابد.

برخی از خدمات دکتر موسی زاده متخصص زنان و زایمان عبارتست ازسرطان رحم

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

IVF

لاپاراسکوپی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

دو × 5 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button