شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

زایمان طبیعی بدون درد

زایمان طبیعی بدون درد

در این دنیای جدید و مدرن شاهد هستیم که دختران و زنان جوان امروزی بعد از ازدواج تنها نگرانی بسیار بزرگشان شیوه زایمان است. آنهم تنها به خاطر درد زایمان طبیعی است که چنین نگرانی را دارند. تا حدی که بسیاری از زنان جوان برای زایمان پیشاپیش تصمیم به سزارین گرفته و از این که زایمان طبیعی انجام دهند، اجتناب می کنند.

زایمان طبیعی بدون درد

در صورتی که می توانیم برای زایمان طبیعی حالات دیگری هم که بدون درد باشد، متصور باشیم. علم امروز و امکانات و تجربه بشر آنقدر پیشرفت کرده است که بتوان درد زایمان را از بین برد یا تا حد قابل توجهی از آن کاست. به خصوص که زایمان طبیعی مزایای بسیار زیاد و بسیار مهمی دارد که ممکن است زایمان سزارین نداشته باشد.

 اگر با یک متخصص زنان مشورت کنید خواهید دید که در گذشته سزارین تنها در شرایط خاص و بسیار حیاتی تجویز می شد، شرایطی که جان مادر و جنین در خطر قرار می گرفت. درصورتی که مادران قدیمی به علت انجام زایمان طبیعی همواره قوی تر به نظر می آمدند، بد نیست ما نیز ابتدا به زایمان طبیعی، آن هم زایمان طبیعی بدون درد فکر کنیم.

آیا زایمان بدون درد ممکن است؟

اگر ساکن تهران هستید می توانید با مراجعه به یک متخصص زنان در غرب تهران از او درباره زایمان طبیعی بدون درد سوالات خود را بپرسید. این کار بسیار ساده است و با استفاده از بی حسی اپیدورال با وارد کردن داروی ضد درد به نخاع مادر، از میزان درد مادر در زمان زایمان طبیعی تا حدود زیادی می کاهد. از روش های متعددی در سال های گذشته برای زایمان بدون درد استفاده شده است. عمده ترین نمونه های دارویی آن شامل موارد زیر است:

– بی هوشي موضعي (  Local Anesthesia)

– روش سديشن يا   sedative

–  روش رژيونال شامل: بلوك پودندال، اپيدورال مداوم با كاتتر، اسپاينال

–  استنشاق گاز انتونوکس( Entonox ) : مخلوط 50% گازهای نيتروكس اكسيد و اكسيژن به نام( Entonox )

چه زمانی باید از بی حسی اپیدورال استفاده کرد؟

زنان باردار که به مرحله زایمان می رسند در هر زمانی چه پیش از آغاز روند زایمان و چه در حین آن می توانند از این نوع بی حسی استفاده کنند.

اگر با یک متخصص زنان مشورت کنید خواهید دید که در گذشته سزارین تنها در شرایط خاص و بسیار حیاتی تجویز می شد، شرایطی که جان مادر و جنین در خطر قرار می گرفت. درصورتی که مادران قدیمی به علت انجام زایمان طبیعی همواره قوی تر به نظر می آمدند، بد نیست ما نیز ابتدا به زایمان طبیعی، آن هم زایمان طبیعی بدون درد فکر کنیم.   جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144328244 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مزایای استفاده از بی حسی اپیدورال

  • کاهش درد در حین زایمان طبیعی
  • کاهش فشار خون در زنان باردار و رفع خطر آن
  • هوشیار نگاه داشتن مادر در حین زایمان

این روش اکنون در کشور امریکا بسیار طرفدار پیدا کرده است. بنابراین گسترش آن در کشور ما ایران که متاسفانه آمار زایمان سزارین در آن روزانه افزایش می یابد خیلی مفید خواهد بود. چراکه زایمان طبیعی چه از نظر مزایا و چه از نظر هوشیاری مادر در حین زایمان و تجربه این اتفاق جالب در زندگی بسیار موثرتر است.

روشهای غیر دارویی زایمان بدون درد

بعضی روشهای غیر دارویی نیز در از بین بردن درد زایمان موثر بوده اند از جمله استفاده از روش سايكولوژيك يا روان‌درمانی، روشهای روان پزشکی، استفاده از هیپنوتيزم، ماساژ، تمرکز، موزیک، گیاه درمانی، طب سوزنی، تحریک الکتریکی پوست، ورزش، گرما، آب درمانی، زایمان در آب، انرژی درمانی و زایمان در حضور همسر را نیز می توان از به مادران عزیز توصیه نمود.

پاسخ

2 × پنج =

Call Now Button