شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

مزایای زایمان سزارین

مزایای زایمان سزارین

محققان همواره از مزایای زایمان سزارین در مطالب مختلف سخن گفته اند ولی متخصصان بر این باورند که این جراحی تنها در صورتی که واجب و ضروری است باید انجام گیرد.
به نظر می رسد که برای به دنیا آوردن یک نوزاد، زیر تیغ جراحی رفتن چندان سودمند نمی باشد ولی امروزه چندی از مزایای این جراحی مشخص شده است. کارشناسان این حوزه همواره گوشزد کرده اند که تنها در صورت نیاز به برنامه ریزی جهت جراحی اقدام شود. تحقیقات نشان داده که زنانی که زایمان سزارین انجام می دهند، به احتمال خیلی کمتری به بی اختیاری ادرار و افتادگی مثانه دچار می شوند.
طی تحقیقات بر روی نمونه های بسیاری، مشخص شده که احتمال بروز آسم و چاقی در نوزادان به دنیا آمده از طریق زایمان سزارین نسبت به زایمان طبیعی کمی بیشتر است.

مزایای زایمان سزارین

مزایای زایمان سزارین

مزایای زایمان سزارین

تعدادی مزایای بالقوه برای زایمان سزارین وجود دارد. اغلب زایمان های سزارین در طول هفته 39 ام بارداری برنامه ریزی می شوند، بنابراین پزشکان می توانند نیاز به جراحی نوزاد جهت رفع مشکلات مادرزادی قلبی را بسنجند.
همچنین یک زایمان سزارین برنامه ریزی شده از خطر ابتلا به آسیب های بسیاری مانند اختناق و خفگی در زایمان طبیعی، دیستوشی شانه (زمانی که در زایمان طبیعی ، شانه های نوزاد در لگن گیر می کند) و شکستگی ها می کاهد.
گرچه عمل زایمان سزارین در واقع از بیماری های لگنی(مانند افتادگی مثانه و بی اختیاری) پیشگیری می کند، ولی همچنان تا حدی بحث برانگیز می باشد. در مواردی که زنان قبل از بارداری ، جراحی هایی برای بی اختیاری ادرار انجام داده باشند، زایمان سزارین برای پیشگیری از آسیب دوباره ارجحیت دارد.

تعدادی مزایای بالقوه برای زایمان سزارین وجود دارد. دکتر غزاله موسوی زاده متخصص زنان زایمان و نازایی و بارداری به روش IVF با بهره گیری از روش های نوینی به درمان این بیماری می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02144328244 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

خطرات زایمان سزارین

عوارض زایمان سزارین نیز وجود داشته که برای زنانی که در آینده قصد بارداری دارند، مهم تلقی می شود. سقط جنین و باقی ماندن بخشی از جفت (زمانی که بخشی از جفت، دهانه رحم را می پوشاند) از جمله خطراتی هستند که در نتیجه زایمان سزارین می باشند.
به علاوه زنانی که زایمان سزارین داشته اند، در آینده به احتمال بیشتری به چسبندگی جفت ( زمانی که رگ های خونی در دیواره رحمی به صورت عمقی رشد کرده و به راحتی در طول زایمان جدا نمی شوند) و جفت سرراهی ( زمانی که جفت از دیواره رحمی جدا می شود) دچار می شوند. در صورت چسبندگی جفت، بعد از انجام زایمان، نیاز به هیسترکتومی می باشد.
همچنین یک پیچیدگی بسیار نادری وجود دارد که به نام حاملگی بر روی اسکار سزارین نامیده شده و به آن  بارداری خارج از رحم می گویند، که بر روی زخم کهنه زایمان سزارین پیشین، اتفاق افتاده است. اسکار به وجود آمده بر روی بافت رحمی در اثر زایمان سزارین می تواند زایمان های بعدی را با مشکل مواجه کرده و خطر آسیب به روده و مثانه و خونریزی غیر طبیعی رحم  را بالا می برد.
با وجود اینکه زایمان سزارین احتمال بروز خطرات خاصی را دارد، ولی در صورتی که پزشک تشخیص دهد که فرد نیاز به زایمان سزارین دارد، قطعاً مزایای زایمان سزارین نسبت به معایب آن بسیار بیشتر است و این نوع زایمان برای تضمین سلامتی مادر و نوزاد انجام می گیرد.
منبع: https://www.healthline.com/health-news/some-benefits-to-c-sections-researchers-say#3

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

ده + 7 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button