پرینو پلاستی :

پرینه بخش سطحی مابین ورودی واژن و مقعد می باشد . این ناحیه دارای بافت پوستی در لایه رویی و ماهیچه های نازک و بافت فاشیا در لایه های عمیق است . طول پرینه از واژن تا مقعد حدودا ۲ الی ۴ سانیتمتر است . ماهیچه های پرینه در ۳ لایه امتداد یافته و تشکیل دهنده دیافراگم و کف لگن می باشند . این اجزا از اندام های تناسلی حمایت کرده و همچون محافظی قوی آنها را در خود نگاه می دارد . جراحی پرینو پلاستی زمانی اهمیت می یابد که این ناحیه آسیب دیده یا پاره شود . آسیب دیدگی پرینه موجب افتادگی اندام های داخلی و مثانه می شود . در پی این آسیب ، رکتوم شل شده و افتاده می گردد . در طی عمل پرینو پلاستی ، ماهیچه های عمقی و پوست سطحی پرینه اصلاح شده و از لحاظ عملکردی و زیبایی نتایج مفیدی به همراه می آورد .

پرینو پلاستی

کاربرد پرینو پلاستی :

چنانچه عضلات لگن صدمه دیده باشند و ناحیه پرینه در پی زایمان طبیعی یا مقاربت های متعدد پاره شود ، در چنین وضعیتی ، بافت واژن شل می شود و کیفیت رابطه جنسی تنزل می یابد در این شرایط وضع ظاهری واژن هم به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و عموما پوست این بخش تیره و کدر می شود . پرینو پلاستی باعپ ترمیم و اصلاح لایه های میانی واژن و مقعد شده و زیبایی دوباره را به این ناحیه می بخشد . در این جراحی ، ورودی واژن جمع می شود و لایه های خارجی بازسازی می شوند .

ویژگی جراحی :

انجام جراحی پرینو پلاستی به این صورت است که با کمک بی حسی موضعی یا بی هوشی پزشک جراحی را انجام می دهد. این عمل دیگر نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد و با تکنیک های جدید ، دوره ریکاوری بسیار کوتاه و محدود می شود .

نتایج جراحی :

پس از این عمل و طی کردن دوره بهبودی ، اعمال جنسی فرد بهبود یافته و از کیفیت بالایی برخوردار می شود و دیگر گشاد بودن یا شل شدگی واژن برای فرد آزاردهنده نخواهد بود . افراد  می توانند با انجام این جراحی و به کمک ورزش های کگل به نتایج مثبت و بسیار موثری دست یابند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی زاده جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .