شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

 چگونه با تخمدان پلی کیستیک باردار شویم

 چگونه با تخمدان پلی کیستیک باردار شویم

 

 چگونه با تخمدان پلی کیستیک باردار شویم یکی از مهمترین سوالاتی است که خانم های دارای این سندروم از متخصص زنان می پرسند. سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین دلایل ناباروری زنان است. اما می توانید با تخمدان پلی کیستیک باردار شوید. تعدادی درمان ناباروری مؤثر در دسترس است که در ادامه توضیح داده می شود.

بیشتر زنان قادر خواهند بود با ترکیبی از تغییرات در شیوه زندگی و داروهای باروری ، بارداری را تجربه نمایند. در حالی که برخی از زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک به IVF احتیاج دارند ، اکثریت آنها با استفاده از درمانهای ناباروری با تکنیک های زیر باردار می شوند. در اینجا برخی از گزینه هایی که متخصص زنان خوب به شما توصیه می کند، عبارتند از :

چگونه با تخمدان پلی کیستیک باردار شویم

 

کاهش وزن برای شروع مجدد تخمک گذاری

بسیاری از زنان دارای تخمدان پلی کیستیک اما نه همه با چاقی مبارزه می کنند. این بدان دلیل است که تخمدان پلی کیستیک در نحوه پردازش انسولین تاثیر منفی می گذارد ، که به نوبه خود می تواند باعث افزایش وزن شود.

 

یکی از اصلی ترین دلایلی که زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک نمی توانند تصور کنند این است که آنها تخمک گذاری نمی کنند ، یا مرتباً تخمک گذاری نمی کنند. زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک که اضافه وزن دارند ، احتمالاً در طی ماه ها بین دوره ها ، انوولاسیون (عدم تخمک گذاری) شدیدتری را تجربه می کنند.

 

مطالعات نشان داده اند که از کاهش وزن ممکن است باعث تخمک گذاری شود. لازم نیست همه وزن اضافی خود را کاهش دهند. طبق تحقیقات انجام شده ، کاهش ۵ تا ۱۰ درصد از وزن فعلی شما ممکن است برای شروع چرخه قاعدگی کافی باشد.

 

متأسفانه شواهد زیادی وجود ندارد که بگویند کاهش وزن به شما کمک می کند . شما هنوز هم نیاز به داروهای درمان  نا باروری دارید. تحقیقات نشان داده است که زنانی که وزن خود را از دست داده اند ، شانس زیادی برای موفقیت در درمان ناباروری دارند.

رژیم غذایی ، ورزش و تخمدان پلی کیستیک

داشتن یک رژیم غذایی سالم برای خانم های دارای تخمدان پلی کیستیک واقعا مهم است. این تا حدی به دلیل خطر بیشتر اضافه وزن و بخشی از آن به دلیل مشکل بدن آنها در تنظیم انسولین است.

 

همچنین به طور منظم ورزش های عادی در کاهش علائم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند. در یک مطالعه ، ترکیبی از پیاده روی سریع و داشتن یک رژیم غذایی سالم ، منظم چرخه قاعدگی را ۵۰ درصد بهبود بخشید.

یک شیوه زندگی سالم ممکن است به شما در درمان بهتر ناباروری کمک کند و مطمئناً به شما کمک می کند در کل احساس بهتری مانند کاهش وزن داشته باشید. اگر می خواهید باردار شوید ، ارزش این تلاش را دارد.

مصرف برخی از داروها

ممکن است متخصص زنان برای درمان ناباروری و تخمدان پلی کیستیک شما دارو هایی را تجویز نماید. مصرف دارو ها طبق تجویز متخصص زنان بسیار مهم و حیاتی است.

انتخاب یک دکتر  زنان خوب می تواند در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های زنان  بسیار مهم است. دکتر موسوی زاده در خصوص  چگونه با تخمدان پلی کیستیک باردار شویم می تواند کمک شایانی به خانم های عزیز نماید.  جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۴۴۳۲۸۲۴۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان نازایی با IVF

 

احتمالاً قبلا IVF  یا لقاح آزمایشگاهی شنیده اید.  IVF شامل استفاده از داروهای باروری تزریقی برای تحریک تخمدان ها است به طوری که تعداد خوبی از تخمک های بالغ را فراهم می کنند. سپس این تخمک ها به همراه اسپرم در ظرف های پتری قرار می گیرند. اگر همه چیز خوب پیش برود ، اسپرم برخی از تخمکها را بارور می کند.

 

تخمکهای بارور شده بین ۳ تا ۵ روز برای تقسیم و رشد  باید زمان داشته باشند که بعد از این مدت، یک یا دو مورد به رحم منتقل می شوند. این روش به عنوان انتقال جنین شناخته می شود. دو هفته بعد ، پزشک شما آزمایش بارداری را تجویز کند تا ببیند آیا این چرخه موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

تمامی این موارد با توجه به آزمایشات و بررسی وضعیت جسمی خانم ها توسط متخصص زنان خوب تعیین و تجویز می شود تا باروری را خانم های دارای تخمدان پلی کیستیک تجربه نمایند.

verywellfamily.com/how-to-get-pregnant-with-pcos-1960193

مقالات مرتبط دکتر موسوی زاده دکتر زنان خوب در تهران 

تنبلی تخمدان 

دکتر خوب برای درمان تخمدان پلی کیستیک

ارتباط تخمدان پلی کیستیک و ناباروری

درمان تخمدان پلی کیستیک

پاسخ

پنج + 9 =

Call Now Button