شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

انجماد تخمک

انجماد کردن تخمک :

یکی از جدید ترین روش های بارداری انجماد تخمک است که افراد می توانند در سنین بالا نیز صاحب فرزند شوند این امر یکی از مزایای پیشرفت دانش پزشکی به ویژه در حوزه زنان و زایمان است. امروزه برای درمان مشکلات بارداری و ناباروری روش های گوناگونی موجود است که در متن حاضر سعی بر معرفی ابعاد و ویژگی های عمل انجماد تخمک داریم .

انجماد تخمک و جنین

علل استفاده از روش انجماد تخمک :

زنانی که وضعیت و موقعیت بارداری و بارور شدن را ندارند می توانند تخمک خود را انجماد کرده تا موقعیت مناسب بارداری را پس از بهبودی کسب نمایند در این موارد با کسب آمادگی لازم در مدت زمان معین ، مراحل بارداری و فرزند آوری با موفقیت بیشتری سپری خواهد شد.

زنانی که در پی کسب موقعیت مالی بهتر هستند یا دوره تحصیلی خود را تمام نکرده اند و یا مجرد می باشند ، می توانند تخمک خود را انجماد نموده تا به وضعیت ایده آل مورد نظرشان برسند در این شرایط برای بارداری و داشتن فرزند می توان از تخمک انجماد شده استفاده کرد.

زنانی که برای درمان برخی بیماری های خود باید در معرض پرتودرمانی ، شیمی درمانی و . . . قرار گیرند ممکن است شانس باروری و تخمک گذاری شان کم شود از این رو این عزیزان می توانند پیش از اقدام به درمان تخمک خود را انجماد کرده تا پس از درمان به راحتی بچه دار شوند.

سن انجماد تخمک :

هرقدر سن زن کمتر باشد ، انجماد تخمک بهتر است زیرا با افزایش سن ، تخمک نیز پیر می شود و توان باروری زن کاهش می یابد علاوه بر این خطر مشکلات کروموزومی بالا رفته و بر جنین تاثیر خواهد گذاشت.

چگونگی انجماد تخمک :

انجماد تخمک نیز همانند مراحل درمان ivf می باشد و حدودا 2 الی 4 هفته زمان بر است و این راهکار به گونه ای است که در روزهای نزدیک به قاعدگی داروهای باروری مصرف می شوند تا تخمک های بیشتری از تخمدان آزاد شود . عموما بدن هر زن در طول ماه تنها یک عدد تخمک آزاد می نماید. برای انجام انجماد تخمک پس از چند روز لازم است به پزشک متخصص زنان مراجعه نمود و با سونوگرافی و نیز ارزیابی میزان هورمون های خون ، پزشک متوجه می شود که چه زمانی برای برداشت تخمک مناسب است ، به این ترتیب زمانی که تخمک ها به بلوغ مورد نظر رسیدند می توان طی یک راهکار سرپایی در مدت زمان کمی ، با کمک یک سوزن مخصوص ، تخمک ها از دیواره واژن برداشته و سریع منجمد کرد. اگر تعداد تخمک های برداشته شده زیاد باشد ، احتمال زنده ماندن حتی یک تخمک بسیار زیاد خواهد بود که در زمان مناسب می توان تخمک ها را گرم کرده و با اسپرم تلقیح نمود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی .

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

1 × پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button