شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

زایمان سزارین با بی حسی و یا بیهوشی

زایمان سزارین با بی حسی و یا بیهوشی

یکی از سوال های رایج که عموما ًاز پزشک متخصص زنان و زایمان پرسیده می شود درباره ی  تفاوت زایمان سزارین به روش بی حسی و طریقه ی زایمان سزارین به روش بیهوشی کامل است .

به طور کلی هر روشی که برای سزارین  انتخاب می شود( بی حسی یا بیهوشی کامل )   بستگی به نظر متخصص بیهوشی دارد و متخصص بیهوشی است که با توجه به شرایط موجود  تصمیم می گیرد که کدام روش مناسب تر است .

مزایا و معایب بیهوشی و بی حسی در زایمان سزارین

  • در بیهوشی کامل بعد از بهوش آمدن امکان تهوع و استفراغ تا چند ساعت اولیه در بیمار وجود دارد به همین دلیل بیمار تا چند ساعت باید تحت مراقبت قرار بگیرد .
  • در بیهوشی کامل اگر بیمار دچار خونریزی شود کنترل آن راحت تر است .
  • اگر زایمان به وسیله ی بی حسی انجام شود بیمار به طور کامل از وضعیت زایمان خود آگاه است و بعد از عمل زود تر می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد .
  • در زایمان به وسیله ی بی حسی موضعی امکان استرس برای مادر وجود دارد و در بعضی مواقع امکان دارد بی حسی نیاز به تجدید مجدد باشد .

به طور کلی هر روش ( بی حسی یا بیهوشی کامل ) برای زایمان سزارین  معایب و محاسن خود را دارد و نمی توان گفت چه روشی مزایای کمتر یا بیشتری دارد و این  متخصص بیهوشی است که در نهایت تصمیم می گیرد از چه روشی زایمان سزارین را انجام دهد .

توجه کند

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که نمی دانید فرزند خود را از چه طریقی منظور زایمان سزارین و زایمان طبیعی است به دنیا بیاورید بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا پس از انجام معاینه بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند در بعضی مواقع مادر تمایل دارد زایمانش  به روش طبیعی باشد اما به دلیل موقعیت جنین مجبور است زایمان سزارین انجام دهد پس در چنین شرایطی این پزشک است که با توجه به موارد مختلف به خوبی شما را راهنمایی می کند .

برخی از خدمات دکتر موسی زاده متخصص زنان و زایمان عبارتست ازسرطان رحم

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

IVF

لاپاراسکوپی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

 

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

یک × چهار =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button