شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

علت عفونت قارچی واژن

علت عفونت قارچی واژن و درمان آن

پیش از این در رابطه با عفونت های واژن مطالبی ارائه نموده ایم ، دقت داشته باشید که این عفونت ها در صورت عدم شناسایی می توانند شما را دچار بیماری های جدی با طول درمان های زیاد بنماید . بنابراین مراجعه به متخصص زنان و زایمان شهران می تواند در درمان مشکلات زنان و زایمان به شما کمک بنماید و همچنین از شدت بیماری شما جلوگیری کند .در این مقاله به علت عفونت قارچی واژن خواهیم پرداخت.

علت عفونت قارچی واژن

 برخی از عفونت های قارچی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند :

عفونت های که از طریق مقاربت انتقال میابد  ، STD نام دارند و با توجه به میزان شیوع این بیماری فرد مبتلا دارای عوارض و علائم متفاوتی خواهد بود . از دیگر عواملی که این دسته از بیماری ها را ایجاد می نمایند و باعث عفونی شدن واژن می شوند محرک های شیمیایی هستند که ممکن است در شوینده ها و یا صابون وجود داشته باشد.در برخی از موارد استفاده مکرر و بی جا از   کرم های واژینال نیز باعث عفونت می شود و البته به صورت هم زمان ممکن است  استفاده از دستمال توالت  هم زمینه ساز آن شود ، خانم ها باید دقت داشته باشند زیرا  محصولات مصرفی در حمام نیز می تواند عانل عفونی شدن واژن باشند از این رو رعایت بهداشت در زمان استحمام بسیار مهم می باشد .  بهداشت در زمان استفاده از محصولات جلوگیری از بارداری مانند کاندوم نیز حائز اهمیت است ، بسیاری از خانم ها از خارشی که  به علت اتروفی واژینال و کمبود استروژن در دوره قبل و بعد از یائسگی ایجاد می شوند شکایت دارند این مشکل به دلیل عفونی شدن و نیز  خشک شدن دیواره واژن اتفاق ی افتد  که می تواند باعث خارش شود .

البته نگرانی و استرس های بی مورد و یا ناخواسته نیز در این عامل دخیل است   تحقیقات  نشان داده شده که بین استرس و عفونتهای قارچی  رابطه تنگاتنگ وجود دارد . بد نیست بدانید که استرس اثر منفی شدیدی روی سیستم ایمنی بدن  گذاشته و باعث افزایش عفونت های قارچی در خانم ها و همچنین آقایان می شود .

 با تشکر، مدیریت سایت دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

4 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button