لوگو دکتر غزاله موسوی زاده

علت عفونت قارچی واژن

پیش از این در رابطه با عفونت های واژن مطالبی ارائه نموده ایم ، دقت داشته باشید که این عفونت ها در صورت عدم شناسایی می توانند شما را دچار بیماری های جدی با طول درمان های زیاد بنماید . بنابراین مراجعه به متخصص زنان و زایمان شهران می تواند در درمان مشکلات زنان و زایمان به شما کمک بنماید و همچنین از شدت بیماری شما جلوگیری کند .در این مقاله به علت عفونت قارچی واژن خواهیم پرداخت.

 برخی از عفونت های قارچی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند :

عفونت های که از طریق مقاربت انتقال میابد  ، STD نام دارند و با توجه به میزان شیوع این بیماری فرد مبتلا دارای عوارض و علائم متفاوتی خواهد بود . از دیگر عواملی که این دسته از بیماری ها را ایجاد می نمایند و باعث عفونی شدن واژن می شوند محرک های شیمیایی هستند که ممکن است در شوینده ها و یا صابون وجود داشته باشد.در برخی از موارد استفاده مکرر و بی جا از   کرم های واژینال نیز باعث عفونت می شود و البته به صورت هم زمان ممکن است  استفاده از دستمال توالت  هم زمینه ساز آن شود ، خانم ها باید دقت داشته باشند زیرا  محصولات مصرفی در حمام نیز می تواند عانل عفونی شدن واژن باشند از این رو رعایت بهداشت در زمان استحمام بسیار مهم می باشد .  بهداشت در زمان استفاده از محصولات جلوگیری از بارداری مانند کاندوم نیز حائز اهمیت است ، بسیاری از خانم ها از خارشی که  به علت اتروفی واژینال و کمبود استروژن در دوره قبل و بعد از یائسگی ایجاد می شوند شکایت دارند این مشکل به دلیل عفونی شدن و نیز  خشک شدن دیواره واژن اتفاق ی افتد  که می تواند باعث خارش شود .

البته نگرانی و استرس های بی مورد و یا ناخواسته نیز در این عامل دخیل است   تحقیقات  نشان داده شده که بین استرس و عفونتهای قارچی  رابطه تنگاتنگ وجود دارد . بد نیست بدانید که استرس اثر منفی شدیدی روی سیستم ایمنی بدن  گذاشته و باعث افزایش عفونت های قارچی در خانم ها و همچنین آقایان می شود .

 با تشکر، مدیریت سایت دکتر موسوی زاده

دکتر غزاله موسوی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *