لوگو دکتر غزاله موسوی زاده

تعیین جنسیت قبل از بارداری

تعیین جنسیت قبل از بارداری یکی از عمده دغدغه هایی است که برخی از زنان و مردان دارند. در واقع در مواردی مشاهده می کنیم که برخی از افراد علاقه دارند که با انجام تکنیک ها و پیگیری یکسری راهکار ها در تعیین جنسیت جنین شان در دوران قبل از بارداری اثر گذار باشند. به همین دلیل پرسش هایی را در این زمینه نزد پزشکان و متخصصین مختلف مطرح می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

تعیین جنسیت قبل از بارداری

تعیین جنسیت قبل از بارداری

تعیین جنسیت قبل از بارداری به مجموعه راهکار ها و تکنیک هایی گفته می شود که به افزایش احتمال پسر شدن یا دختر شدن جنین می انجامد. در واقع این روش ها برای افراد متقاضی انجام می شود تا بتوانند جنسیتی که نسبت به آن علاقه دارند را داشته باشند.
معمولا این روش ها در کشور ما با ممنوعیت های خاصی همراه نیست و می توان در مراکز معتبر به انجام آن ها پرداخت.

بیشتر بخوانید : بارداری چند هفته است؟

انواع روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری

این نکته را باید در خاطر داشته باشید که تمامی اقدامات در جهت تعیین جنسیت را باید پیش از بارداری و پیش از زمانی که جنین شکل بگیرد انجام دهید. زیرا که جنین شکل گرفته جنسیت آن تعیین شده و هیچ اقدام اثر بخشی در جهت تعیین جنسیت نمی توان انجام داد.
و اما از جمله راهکار ها در جهت تعیین جنسیت قبل از بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• روش پی جی دی: با توجه به پیشرفت های علوم و فناوری بسیاری از افراد می توانند با استفاده از این روش ها به طور احتمالی جنسیت جنین خود را تعیین کنند. اما در این میان روش PGD از راهکار هایی محسوب می شود که قطعیت تعیین جنسیت در این روش بسیار بالاست.
در این روش با تحریک تخمک گذاری زنان و برداشت تخمک ها در فضای آزمایشگاهی می توانند روند لقاح مصنوعی را تدارک ببینند. بعد از این که تخمک ها از زنان گرفته شده آن ها با اسپرم های مردان ترکیب شده و لقاح صورت می گیرد. در نهایت بعد از اینکه جنین ها شکل گرفتند و در روند تشخیص جنسیت جنین ها مورد بررسی قرار گرفت متخصص زنان بنابر خواسته زنان و مردان همان جنسیتی که مد نظر والدین است را به رحم زنان منتقل می کنند.
• مراقبت های تغذیه ای: رعایت نکات تغذیه ای از دیگر راهکار هایی است که از دیرباز از سوی زنان سنتی و مادرها و مادر بزرگ ها مطرح گردیده است. اما این روز ها علم پزشکی بخشی از این ادعاها را تایید کرده است.
برای مثال به زنان توصیه می شود در صورتی که می خواهید جنین تان پسر شود به مدت دو الی سه ماه قبل از بارداری مواد غذایی حاوی پتاسیم و سدیم استفاده کنید. گوشت قرمز، شیر و جگر از جمله موادی هستند که سرشار از سدیم و پتاسیم می باشند.
از سوی دیگر مواد غذایی مناسب در جهت افزایش احتمال دخترزایی کلسیم و منیزیم می باشد. برای جذب این ماده های غذایی می توانید شیر، پنیر، ماست و جوانه گندم را به مقدار کافی در برنامه غذایی تان قرار دهید.
• مدیریت زمان برای انجام مقاربت جنسی با توجه به زمان بندی دوران تخمک گذاری: زنانی که در چند روز قبل از تخمک گذاری مقاربت می کنند احتمال این که فرزند شان دختر باشد زیاد است.
• شستشو واژن: اگر می خواهید که جنین شما دختر باشد نیم ساعت قبل از این که رابطه جنسی برقرار کنید واژن خود را با سرکه و آب بشویید. در غیر اینصورت برای پسر دار شدن باید با جوش شیرین و آب فرایند شستشو انجام شود.

 جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به خانم دکتر غزاله موسوی زاده  متخصص زنان در غرب تهران با شماره 02144328244 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

 

چکیده مطلب

در بخش های مختلفی که در این مقاله آمد در صدد بودیم که تمامی روش های علمی و یا راهکار هایی که به لحاظ علمی مورد تایید متخصصین هستند را در اختیار شما قرار دهیم.
پیشنهاد می شود در صورتی که روشی را در جهت تعیین جنسیت می شناسید و به لحاظ علمی ثابت شده است و در این مقاله ذکر آن نگذشت آن را با ما و سایر مخاطبین عزیز این وبسایت به اشتراک بگذارید. از سوی دیگر این امکان برای شما فراهم است که بتوانید پرسش های خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ آن را بدهیم.

باتشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران.

دکتر غزاله موسوی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *