لوگو دکتر غزاله موسوی زاده
امتیاز بده

درمان سرطان رحم

امتیاز بده

درمان سرطان رحم

سرطان رحم با یک یا ترکیبی از درمانها، از جمله جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی و هورمون درمانی درمان می شود. ترکیبی از درمان ها اغلب توصیه می شود، اما آنها به مرحله و ویژگی های سرطان بستگی دارند. هر روش درمان در زیر شرح داده شده است و به دنبال آن یک طرح کلی از درمان های مبتنی بر مرحله بیماری است.

گزینه های درمان سرطان رحم و توصیه ها به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله

  • نوع و مرحله سرطان
  • عوارض جانبی احتمالی
  • سلامت کلی
  • وضعیت زنان
  • تنظیمات شخصی
  • از جمله اینکه آیا درمان چگونه بر توانایی او در داشتن فرزند تأثیر می گذارد یا خیر.

زنان مبتلا به سرطان رحم ممکن است نگران باشند که آیا و چگونه درمان آنها بر عملکرد جنسی و باروری آنها اثر می گذارد، و قبل از شروع درمان، این موضوعات باید با تیم مراقبت های بهداشتی مورد بحث قرار گیرد. زنان که می خواهند باروری خود را حفظ کنند، ممکن است به یک متخصص غدد درون ریز (REI) مراجعه کنند. ممکن است مفید باشد برای بحث در مورد گزینه هایی که برای حفاظت از باروری تحت پوشش بیمه درمانی شما قرار دارند.

مراقبت در سرطان رحم

طرح مراقبت شما ممکن است شامل درمان علائم و عوارض جانبی، بخش مهمی از مراقبت های سرطان باشد. وقت خود را برای آموختن در مورد تمام گزینه های درمان خود بگذارید و مطمئن شوید که سوالاتی در مورد چیزهایی که معلوم نیست، بپرسید. با پزشک خود درباره اهداف هر درمان و آنچه که می توانید در هنگام دریافت درمان انتظار داشته باشید صحبت کنید. درباره تصمیمات مربوط به درمان بیشتر بیاموزید.

عمل جراحي

جراحی حذف تومور و برخی از بافت های اطراف سالم است که به عنوان یک حاشیه در طول عملیات نامیده می شود. این معمولا اولین درمان برای سرطان رحم است. انکولوژی جراحی یک پزشک است که متخصص در درمان سرطان با استفاده از جراحی است. قبل از عمل جراحی، با پزشک خود درباره عوارض جانبی احتمالی جراحی خاصی که داشته اید صحبت کنید درباره اصول جراحی سرطان بیشتر بدانید.

روشهای جراحی مشترک برای سرطان رحم عبارتند از:

  • هیسترکتومی بسته به میزان سرطان
  • هیسترکتومی ساده (حذف رحم و رحم)
  • هیسترکتومی رادیکال (حذف رحم، دهانه رحم، قسمت فوقانی واژن و بافت های اطراف) انجام می شود.
  • برای بیماران که مبتلا به یائسگی بوده اند، جراح نیز معمولا یک سلپینو اووفورکتومی دو طرفه را انجام می دهد که حذف لوله های فالوپی و تخمدان ها است.

هیسترکتومی ممکن است با برش شکم، توسط لاپاراسکوپی یا رباتیک انجام شود که از چندین برش کوچک یا واژینال استفاده می کند. هیسترکتومی معمولا توسط یک جراح متخصص زنان انجام می شود که یک جراح است که متخصص جراحی سیستم تولید مثل زن است. در جراحی دستکاری شده با روباتیک، یک دوربین و ابزار از طریق برش کوچک و براق سوراخ وارد می شود. جراح ابزارهای رباتیک را برای رحم، رحم و بافت اطراف هدایت می کند. با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای روش های مختلف جراحی صحبت کنید و ممکن است بهترین روش برای شما مناسب باشد.

لنفادنکتومی در همان زمان به عنوان یک هیسترکتومی است ، جراح ممکن است گره های لنفاوی در نزدیکی تومور را از بین ببرد تا تعیین کند که آیا سرطان در خارج از رحم گسترش یافته است یا نه. گاهی اوقات یک بیوپسی گره لنفاوی حادثه انجام می شود. این روش ممکن است تزریق رنگ به رحم در طی هیسترکتومی و حذف چندین گره لنفاوی که در آن رنگ جمع آوری می شود. این روش برای سرطان های سینه و دیگر موارد مفید است و پزشکان در مورد آن مفید هستند.

برخی از خدمات دکتر موسی زاده متخصص زنان و زایمان عبارتست از

سرطان رحم

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

IVF

لاپاراسکوپی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

دکتر غزاله موسوی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *