شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

سرطان سرویکس

سرطان سرویکس

سرطان سرویکس به گردن رحم اشاره دارد ، البته شیوع این بیماری از گردن رحم آغاز می شود و ممکن است که به قسمت های دیگر بدن نیز آسیب وارد نماید و البته می تواند کبد و کلیه ها را نیز درگیر سازد .

عامل اصلی ایجاد این بیماری

رشد غیر طبیعی سلول ها عامل اصلی ایجاد این بیماری هستند  البته  این سلول‌ها می‌توانند در دیگر اعضای بدن گسترش یابند و یا به آنها حمله کنند.
این بیماری در مراحل اولیه بدون نشانه است اما در مراحل پیرفته تر با خون ریزی واژن و درد های شدید لگنی همراه خواهد بود ، ممکن است علائم دیگری مانند درد در هنگام مقاربت و درد در زمان دفع ادرار را نیز احساس کنید .
90 درصد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV هستند از این جهت توصیه می شود که روابط جنسی کنترل شده داشته باشید تا از ابتلا به این ویروس جلوگیری به عمل آورده باشید و البته اگر مبتلا به HPV هستید در جهت درمان آن اقدام نمایید .

سرطان-سرویکس

سایر عوامل ایجاد کننده سرطان

کشیدن سیگار و مصرف دخانیات
ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن
مصرف برخی از قرص های ضد بارداری
شروع رابطهٔ جنسی از سنین پایین
داشتن شریک‌های جنسی متعدد می‌شود

مراجعه به متخصص زنان و زایمان مورد نظر بودن می تواند عوامل پیش سرطانی را از بین برده و شما را از ابتلا به بیماری های جدی و لا علاج نجات دهد .
سرطان رحم که می تواند کشنده نیز باشد در مراحل اولیه نشانه ای ندارد اما می توان با انجام آزمایشات و معاینات لازم در این جهت از ابتلا و شیوع آهن در بدن جلوگیری نمایید.
دکتر موسوی زاده جراح و متخصص زنان و زایمان در غرب تهران واقع در شهران
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم
فارغ التحصیل در رشته زنان و زایمان ( متخصص زنان و زایمان ) از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

پنج × 1 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button