شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

عفونت ادراری در زنان

بسیاری از خانم ها و همچنین آقایان در معرض ابتلا به عفونت ادراری می باشند اما با توجه به گزارشات دیده شده است عفونت ادراری در زنان بیشتر است که دکتر غزاله موسی زاده  متخصص زنان و زایمان در این رابطه بیان می کند که دلیل اصلی این امر آناتومی ادراری و دستگاه تناسلی خانم ها است که آنها را بعد از سه سالگی در معرض خطر این بیماری می کند.عفونت های ادراری معمولا بالا رونده هستند و چون طول مجاری ادراری خانم ها از آقایان کمتر می باشد به همین دلیل شانس آنها بالاتر می رود از دیگر دلایل می توان به نزدیک بودن مقعد و واژن به مجاری ادراری اشاره کرد.

تماس جنسی یکی از دیگر دلایل است و  اگر خانم ها بعد از تماس جنسی خود ادرار نکنند و یا اینکه در طول روز به مقدار کمی مایعات مصرف کنند احتمال ابتلا به عفونت ادراری بالا خواهد رفت.

عفونت ادراری در زنان

از دیگر دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطع و وصل جريان ادرار هنگام ادرار کردن
  • عدم رعايت بهداشت
  • عوض نکردن لباس زير به‌طور مرتب و وجود رطوبت و نم در آن

علائم عفونت ادراری

احساس درد و ناراحتی در هنگام ادرار از اولین نشانه های ابتلا به عفونت ادراری است که معمولا به شکل سوزش، قلقلک مجراي ادرار، درد در انتهاي ادرار کردن و درد در ناحيه استخوان عانه يا زير شکم است.از دیگر علایم تکرر ادرار،ادرار با بوی بد، خارج شدن رنگ ادرار از حالت طبیعی  و وجود خون در ادرار در مراحل شدید می باشد.در صورت پیشرفته شدن بیماری باعث اختلال در عملکرد کلیه ها شده و درد در قسمت پهلو ها و تب نیز دیده می شود .

با دیده شدن این علائم به متخصص زنان مراجعه کنید و به هیچ عنوان برای درمان مشکل خود به طور خودسرانه از داروها و آنتی بیوتیک ها استفاده نکنید .بهتر است در صورت دسترس نبودن پزشک مصرف مایعات را در ابتدا زیاد کنید .

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

5 + 19 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button