شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

عفونت قارچی واژن

عفونت های قارچی

عفونت های قارچی منشا تمامی خارش ها و سوزش های ناحیه تناسلی هستند، بسیاری از افراد از داشتن ناراحتی در ناحیه تناسلی در عذاب هستند و مدام با استحمام و یا استفاده از کرم های مختلف در تلاشند تا از میزان سوزش هنگام ادرار و یا خارش های متوالی بکاهند .

برای رفع مشکلات قارچی در ناحیه تناسلی چه کنیم ؟

چرا من قارچ می زنم ؟

چرا ناحیه ی تناسلی من دچار عفونت شده است ؟

در پاسخ به افرادی که به دنبال دلیل برای عفونی شدن ناحیه تناسلی هستند باید بگوییم که این میکروب قارچی به طور معمول در ناحیه تناسلی و اطراف واژن موجود هستند اما تعداد آنها بسیار اندک است و البته به خاطر شرایط ویژه ای که شما محیا می کنید تکثیر یافته و شیوع می یابند ودر نتیجه نیز این مشکل در غالب یک بیماری عفونی بروز می نماید.

منشأ عفونت‌های قارچی اندام تناسلی زنان، عمدتا نوعی قارچ به نام کاندیدا آلبیکنس است. این قارچ معمولا به طور طبیعی در محیط واژن وجود دارد و تنها زمانی که بیش از حد معمول رشد کند، می‌تواند بیماری‌زا شود.بنابراین باید سعی کنید تا شرایط را برای تکثیر قارچ ها فراهم نکنید .

عفونت قارچی

علایم اصلی عفونت قارچی واژن

 • احساس خارش
 • احساس سوزش
 • درد در زمان مقاربت
 • داشتن ترشحات واژینال
 • التهاب و خارش در ناحیه تناسلی
 • مشاهده ی ترشحات سفید رنگ و غلیظ ( ترشحات دارای چسبندگی کمی بوده و سست می باشند)

ترشحات عفونت قارچی چه ویژگی هایی دارد؟

این ترشحات معمولا فاقد بو و یا دارای بوی کپک بوده، ولی به هیچ وجه متعفن نیست، مگر آنکه سایر عوامل عفونت‌زا همراه قارچ باعث بروز واژینیت شده باشند.

درمان عفونت قارچی واژن

برای درمان عفونت های قارچی نیاز به مراجعه متخصص زنان و زایمان شهران است تا با معاینه و تشخیص به هنگام بتوانید بیماری های این چنینی را درمان کنید، متخصص زنان و زایمان روش هایی برای از بین بردن خارش و سوزش های مکرر ارائه خواهد کرد ، علاوه براین نیاز است تا

 1. لباس های زیر نخی بپوشید
 2. به صورت مرتب استحمام کنید
 3. از شوینده های بهداشتی استفاده کنید
 4. ژل های بهداشتی را فراموش نکنید
 5. از پوشیدن لباس های خیلی تنگ و مرطوب نگه داشتن ناحیه تناسلی بپرهیزید .

در صورت تمایل سوالات و نظرات خود را با ما مطرح بفرمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

14 + 12 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button