شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

آزمایش های دوره بارداری

آزمایش های دوره بارداری

انجام آزمایش در هفته های اول بارداری

  • آزمایش خون : یکی از موارد بسیار مهم تعیین گروه خونی و RH می باشد متفاوت بودن RH در مادر و جنین باعث ایجاد واکنش بدن مادر می شود و درمواقعی منجربه کم خونی در مادر می شود جای هیچ نگرانی نیست در صورت بروز این مشکل می توان به راحتی درمان کرد .
  • سونوگرافی : با انجام سونوگرافی می توانیم شاهد رشد جنین در رحم مادر باشیم و در صورتی که جنین در جایی خارج از رحم باشد می توانیم به سرعت آگاهی پیدا کنیم .معمولاً از هفته ی پنجم می توانیم سونوگرافی انجام دهیم .
  • انجام نمونه برداری از کوریون :هنگامی که بیماری ارثی در اطرافیان وجود داشته باشد پزشکان معمولاً از سلول های جفت در هفته ی هشتم و بیستم جنین نمونه برداری می کنند تا از نظر اختلال های ژنتیک یا ارثی مورد آزمایش قرار بگیرد.
  • ایدز (اچ .آی .وی ):ایدز بیماری بسیار خطرناک است که راههای متفاوتی برای انتقال آن وجود دارد یکی از این راهها انتقال از طریق مادر به جنین است برای پیشگیری از بیماری، آزمایش اچ.آی.وی صورت می گیرد.

انجام آزمایش ها در هفته ی سیزده تا بیست و هفتم بارداری

  • صدای قلب جنین : شما به راحتی می توانید برای مطمئن شدن از سلامت جنین خود با انجام این نوع آزمایش و با کمک گوشی های خاص ضربان قلب کودکتان را بشنوید .
  • تست گلوکز: پزشک با استفاده از این آزمایش می تواند در صورت وجود دیابت حاملگی ، آن را تشخیص دهد .

آزمایش های غربالگری

  • آزمایش خون :با استفاده از این آزمایش می توانیم اطلاعات مورد نظر از هورمون جفتی را بررسی کنیم و درصورت هر گونه خطر کروموزونی  نیاز است آزمایشات دیگر انجام شود .
  • سونوگرافی :برای بررسی دقیق تر قد با توجه به مدت زمان بارداری و برای سلامت جنین و بررسی دیگر اجزای بدن جنین استفاده می شود .سونوگرافی در در غربال گری ماه سوم بارداری کمی متفاوت است این سونوگرافی درواقع برای تشخیص بیماری های مختلفی سندرم واون و دیگر بیماری ها صورت می گیرد و در آن خطرهای احتمالی را به شدت مورد بررسی قرار می دهند یک از این آزمایش ها نمونه برداری مایع که جنین در داخل آن قرار دارد می باشد در این نوع آزمایش پزشکان از مقدار هورمون و سلول های جنین را بررسی می کنند تا در صورت بروز هر گونه مشکل اقدام شود .

 

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

1 × 1 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button