شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

اهمیت تخمک گذاری در بارداری

اهمیت تخمک گذاری در بارداری

با تعیین دقیق دوره ی تخمک گذاری می توانید شانس بارداری خود را افزایش دهید، در بسیاری از موارد نیز به کمک روز تخمک گذاری می توان تعیین جنسیت را نیز انجام داد ، تخمک گذاری دوره ای است که یک یا چند تخمک درون تخمدان ها آزاد می شوند ، این تخمک های آزاد شده آماده ی بارور شدن هستند و با ورود اسپرم به درون رحم می تواند باعث بارداری در زن بشود.

برای کسب نتیجه ی موفق در دوره ی تخمک گذاری و باردار شدن ، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. نزدیکی در دوره ی تخمک گذاری می تواند احتمال بارور شدن را بیشتر نماید، باید توجه داشته باشید که اسپرم‌ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند و این زمان بهترین موقعیت برای نزدیکی می باشد، این امر زمانی اهمیت می یابد که به این موضوع آگاه باشید که تخمک بیشتر از 24 ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه نم دهد ، مگر اینکه لقاح صورت گرفته باشد

بنابراین نزدیکی در این دوران بسیار مهم است و اگر زمان تخمک گذاری دقیق تعیین شده باشد درست در روزهایی که تخمک درون تخمدان قرار دارد شانس باردار شدن شما بیشتر خواهد شد.

اهمیت تخمک گذاری در بارداری

روش تعیین تخمک گذاری

به کمک نکات زیر و با مراجعه به متخصص زنان و زایمان شهران می توانید دوره تخمک گذاری را مشخص نمایید:

  • دوره ی قاعدگی خود را در نظر بگیرید. یعنی از اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی را محاسبه کنید.
  • دوره ی قاعدگی باید چیزی بین ۲۸ تا ۳۲ روز طول بکشد ، اما ممکن است کوتاه‌تر یا طولانی تر هم باشد.
  • این دوره را باید تقسیم کنید و روزهای که در این نیمه قرار دارند را دوره ی تخمک گذاری در نظر بگیرید.
  • تخمک ‌گذاری معمولا بین روز ۱۱ تا ۲۱ پس از شروع دوره قاعدگی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید

البته باید برای تشخیص دقیق این دوره از تست ها و آزمایش های مربوطه کمک بگیرید، با مراجعه به متخصص زنان و زایمان غرب تهران می توانید احتمالات بارداری را بررسی و مشکلات ناباروری خود را حل نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

2 × 2 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button