شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

انواع روش های جوانسازی واژن

جراحی زیبایی واژن شامل چندین روش با هدف دستیابی به ظاهر بهتراندام تناسلی ویا بهبود عملکرد جنسی است. در میان این روش ها، جوانسازی واژن به عنوان یکی از بحث برانگیزترین مداخلات جراحی زیبایی ناحیه تناسلی در نظر گرفته می شود و شامل طیف وسیعی از اعمال جراحی است که توسط متخصصین زنان یا جراحان پلاستیک برای کاهش متوسط ​​قطر واژن، رفع شلی و افتادگی و… انجام می شود. در این مقاله به شرح روش های جوان‌سازی واژن پرداخته شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

جوانسازی واژن

یکی از جراحی های زیبایی مربوط به بخش تناسلی، جوانسازی واژن است. این جراحی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است وعلاوه بر جوانسازی واژن، زیبایی این ناحیه را بیش از پیش تامین می سازد. برای انجام این روش های زیبایی، لیزرپر توان جوانساز استفاده می گردد. در کل هدف از انجام جوانسازی واژن، دستکاری بخش تناسلی و بهبود عملکرد آن است. در ادامه بیشتر به این مبحث پرداخته شده است.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی جوان سازی واژن کیست؟

جراحی جوانسازی واژن برای افرادی که در هنگام فعالیتهای ورزشی یا رابطه جنسی احساس درد میکند، افرادی که دستگاه تناسلی وی شل شده و افتادگی دارند و از شکل ظاهری دستگاه تناسلی خود احساس رضایت ندارد گزینه مناسبی است. این جراحی همچنین برای بانوانی که پس از زایمان از رابطه جنسی خود لذت نمیبرند نیز توصیه می گردد.

فواید جوانسازی واژن

مزایای جوانسازی واژن شامل:

 • بر طرف کردن مشکلات ناحیه تناسلی و زیبا سازی موضع
 •     بازگرداندن سفتی به ناحیه واژن
 •     بهبود ظاهر کلی ناحیه تحت درمان را مشاهده کنید
 • افزایش کیفیت ارگاسم و رضایت جنسی
 • رضایت شریک جنسی
 •     بهبود شرایط پزشکی ، مانند بی اختیاری ادرار
مزایای واژینوپلاستی

انواع جراحی های جوانسازی واژن :

ترمیم پرده بکارت :

پرده بکارت چین مخاطی با لایه نازکی است که در قسمت ورودی واژن جای گرفته که با اولین رابطه جنسی پاره می شود. در صورت آسیب دیدن پرده بکارت، می توان جراحی ترمیمی آن را انجام داده و تغییرات به وجود آمده را تا حد زیادی حذف کرد. این عمل به دلیل اهمیت زیاد باکرگی انجام می شود . جراحی ترمیم پرده بکارت از جمله اعمال شایع در پزشکی زنان است .

نهان سازی کلیتورال :

طی جراحی نهان سازی کلیتورال بافت ناحیه کلیتوریس برداشت شده و مشکلات به وجود آمده ناشی از نارسایی تحریک جنسی حل می شود .

روشن سازی پوست واژن :

به کمک لیزر می توان بخش های تیره و درگیر با افتادگی قسمت تناسلی را تا حوالی کشاله ران درمان نمود همچنین درمان لیزری، رنگ پوست را چند درجه روشن تر می کند .

انواع واژن

تنگ کردن واژن :

خانم های مسن به دلیل زایمان طبیعی یا مقاربت زیاد گاه با مشکل گشاد شدگی و افتادگی واژن مواجهند که این امر رابطه جنسی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد با جراحی تنگ کردن واژن به کمک تزریق ژل یا دستگاه لیزر، مزایای باورنکردنی آن سبک زندگی فرد را به کل تغییر داده و رابطه جنسی او را بهبود می بخشد .

جوانسازی واژن با لیزر :

جوانسازی واژن به کمک لیزر یکی از راهکارهای موثر، کم خطر و راحت است. لیزر واژینال حاوی مزیای خاصی می باشد که چشمگیر ترین آنها عبارتند از :

 • تنگ کردن واژن به حد مطلوب
 • بهبود رنگ لایبا ها و بخش تناسلی برای روشن شدن بیشتر
 • مناسب برای تمامی گروه های سنی بانوان
 • کسب زیبایی فرمی در کمترین زمان
 • غیرتهاجمی بودن عمل
 • جراحی ایمن و کم خطر بدون هیچ گونه عوارضی
 • رفع لایه های سرخ سطح پوست
 • درمان ناراحتی هایی همچون سوزش واژن
 • به جای ماندن طولانی نتایج جراحی و ماندگاری آنها
 • قابل استفاده برای تمامی خانم ها حتی بیماران
 • رفع چروک های ریز و چین و چروک های شدید
 • بهبود کیفیت بخش های داخلی و بیرونی واژن

لابیا پلاستی

لابیاپلاستی جراحی برای کاهش اندازه لابیا مینوردردو طرف دهانه واژن است. این جراحی منجر به زیبایی ناحیه تناسلی، رضایت فرد از اندام  جنسی، کاهش اعتمال عفونت و … می گردد. این کار نباید در دختران کمتر از 18 سال انجام شود زیرا لابیاها پس از بلوغ تا اوایل بزرگسالی به رشد خود ادامه می دهند. برخی از خانم ها به دلیل اینکه ظاهرلابیای خود را دوست ندارند می خواهند لابیاپلاستی انجام دهند.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن سفت کردن واژنی است که در اثر زایمان طبیعی یا پیری سست یا شل شده است. برخی از جراحان ادعا می کنند که لابیا پلاستی حتی می تواند حساسیت را بهبود ببخشد. این ادعایی است که کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) به شدت آن را به چالش کشیده است. این جراحی دارای طرفداران زیادی است و سالانه افراد زیادی آن را انجام می دهند.

مونوپلاستی

مونوپلاستی یک روش جراحی است که برای برداشتن پوست اضافی و بافت چربی، زمانی که برآمدگی قابل توجهی در ناحیه فوقانی شرمگاهی به دلیل افزایش وزن یا افتادگی پوست ایجاد می‌شود، استفاده می‌شود. این روش معمولاً همزمان با تامی تاک (ابدومینوپلاستی) انجام می‌شود، زیرا برآمدگی مونس پوبیس اغلب پس از برداشتن بافت چربی و سفت شدن پوست شکم بیشتر قابل توجه است.

جوانسازی واژن با لیزر

عوارض جوانسازی واژن

با انجام جراحی های جوانسازی واژن ممکن است عوارضی نظیر کبودی، تورم، درد و … ممکن است اتفاق بیافتد. این عوارض در اغلب مواقع زود گذر هستند. شایان ذکر است که در صورتی که روش های جوانسازی واژن توسط پزشک متخصص انجام شود معمولا عارضه ایی اتفاق نمی افتد.

هزینه انجام جراحی زیبایی واژن

هزینه جراحی زیبایی واژن بسته به نوع جراحی، روش انجام و تخصص پزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها ضروری است که به پزشک متخصص مشاوره شود.

کلام آخر

جوانسازی واژن به عنوان یک روش جراحی ایمن و موثر برای تقویت عملکرد جنسی در زنان به دلیل وجود مشکلاتی نظیر شلی اکتسابی واژن، نارضایتی جنسی و … توصیف می شود. علاوه بر تکنیک‌های جراحی سنتی‌تر (واژینوپلاستی قدامی و خلفی و کولپورافی)، اخیراً پیشنهاد روش‌های نوآورانه و غیرتهاجمی (لیزر CO2، RF) نیز افزایش یافته است. این روش ها بسیار موثر هستند و منجر به اعتماد به نفس و رضایت فرد از رابطه جنسی می گردد

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

یک × 3 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button