شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

واژینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل واژینوپلاستی می تواند ایرادات به وجود آمده در واژن را درمان نماید . واژن عضوی است مرتجع و انعطاف پذیر که خاصیت الاستیسیته بالایی دارد . در بسیاری از زنان مسن به دلیل بالا رفتن سن و سبک زندگی غلط ، بافت داخلی و بیرونی واژن گشاد می شود . به این معنی که عادات غذایی نابجا و نداشتن منابع تغذیه غنی از مواد حیاتی ، نداشتن برنامه منظم ورزشی و مراقبت های ناکافی بعد از زایمان بر ایجاد این عارضه موثرند . به این ترتیب با گذشت زمان و در پی انجام مقاربت های جنسی یا زایمان طبیعی بافت واژن حالت عادی خود را از دست داده ، گشاد و افتاده می شود که زندگی زناشویی فرد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد . بنابراین می توان از مزایای جراحی واژینوپلاستی برای بهبود فرم و عملکرد واژن بهره گرفت . در این خصوص باید گفت که کم کردن از قطر درونی واژن به تنهایی تاثیری بر بهبود تحریک پذیری و میل جنسی نداشته و ندارد . چرا که عوامل متعددی بر این شرایط اثرگذارند به عنوان مثال ، علاقه به جنس مخالف ، درجه ارگاسم ، وضع روحی و بدنی زن و . . . بر رسیدن به ارگاسم موثرند .

واژینوپلاستی

عوامل اثرگذار بر کاهش عملکرد واژن :

عموما طی دهه های چهارم و پنجم زندگی به دلیل کم شدن تولید کلاژن در بدن و از بین رفتن اثرات مثبت هورمون های استروژن و پروژسترون قوام و الاستیسیته قسمت های درونی ناحیه تناسلی کممی شود و افتادگی واژن بیشتر خواهد شد حتی در مورد زنانی که تا به حال زایمان طبیعی انجام نداده اند نیز این امر به وقوع می پیوندد . گاه کاهش حجم و سایز لابیاها بر این عوارض صحه گذاشته و مشکلات زناشویی را دوچندان می کند .

عمل :

عمل زیبایی واژینوپلاستی می تواند کلیه ایرادات ساختاری و عملکردی واژن را که به صورت شل شدگی ، افتادگی و گشادی هستند را درمان نموده و تا حد بسیار زیادی بر کیفیت رابطه جنسی اثر مثبت بگذارد ، امروز با ابداع این روش درمانی دیگر زنان مسن با مشکلات ناشی از افزایش سن و یائسگی درگیر نبوده و می توانند با ترمیم بخش های آسیب دیده در اثر زایمان طبیعی یا مقاربت متعدد ، به جوانسازی واژن دست یابند چرا که زایمان طبیعی موجب اعمال فشار شدید به عضلات و افتادگی واژن می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

دو × یک =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button