شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

بارداری و تغییرات واژن

بارداری و تغییرات واژن

پس از اینکه خانم ها متوجه بارداری خود می شوند با مرور زمان تغییرات واژن را در این دوران احساس می کنند همچنین تغییرات واژن بعد از دوران بارداری نیز دیده می شود و به مانند روز های قبل از حاملگی نمی باشدیکی از مهم ترین تغییراتی  که زنان برای متخصص زنان و زایمان مطرح می کنند گشادی واژن بعد از زایمان می باشد.

تغییرات واژن در دوران بارداری

پیش از اینکه مادر قصد بارداری با روش زایمان طبیعی را داشته باشد متخصص زنان برای وی شرح عمل را توضیح خواهد داد واژن در دوران باداری تغییر پیدا می کند تا برای زایمان آماده شود برخی از تغییرات در زیر ذکر می شود :

رنگ واژن  متمایل به رنگ آبی می شود:در 6 ماه اول بارداری جریان خون در واژن افزایش پیدا می کند و  به همین دلیل واژن به رنگ ارغوانی و آبی تغییر پیدا می کند .

رحم بزرگ می شود و جریان خون افزایش پیدا می کند و ممکن است برخی از مادران به واریس در فرج مبتلا شوند این اتفاق در بارداری های دوم به بالا بیشتر دیده می شود واریس ها از بین می روند و در صورتی که برای شما آزار دهنده هستند به مدت طولانی ایستاده و یا نشسته قرار نگیرید.

تغییرات واژن در دوران بارداری

خارش در واژن:شاید هورمون های بارداری باعث شود باکتری ها و قارچ ها بیش از اندازه رشد پیدا کنند و مادر به عفونت قارچی مبتلا شود و باعث خارج شدن ترشحات زرد رنگ از واژن شود.شما می توانید با مراجعه به متخصص زنان و زایمان این مشکل را برطرف کنید و توجه داشته باشید که از خوردن آنتی بیوتیک ها به صورت خودسر خودداری کنید .اگر ترشحات به رنگ سفید هستند طبیعی بوده و به دلیل تغییرات هورمونی در بارداری به وجود آمده است.
با تشکر مدیریت سایت دکتر غزاله موسوی زاده متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

1 × یک =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button