لوگو دکتر غزاله موسوی زاده
Rating is disabled

بهترین زمان استفاده از بی بی چک

بهترین زمان استفاده از بی بی چک

بهترین زمان استفاده از بی بی چک

تست های تشخیص بارداری خانگی

اگرشما دارای قاعدگی منظم هستید در صورتی که دوران قاعدگی شما به تاخیر افتاد می توانید یک روز بعد از تاخیری از بی بی چک استفاده کنید و در صورتی که دارای قاعدگی نامنظم هستید باید سه هفته بعد از آخرین رابطه ی جنسی که داشتید از بی بی چک استفاده کنید.

توجه داشته باشید به هنگام استفاده از بی بی چک حتماً طبق راهنمای استفاده که داخل جعبه گذاشته شده استفاده کنید تا خیالتان بابت استفاده ی درست راحت باشد .

هورمونHCG

یکی از راههای تشخیص تست بارداری بررسی هورمون HCG  است که بعد از بارداری بدن به تولید این هورمون می کند که معمولاً دو هفته بعد از باردار شدن زمان مناسبی است که می توان این هورمون را شناسایی و تشخیص داد. با انجام برخی از تست های حاملگی می توانید هورمون HCG را شناسایی کنید .با تست های حاملگی موجود در بازار مقدار کمی از آنها به خوبی می توانند بارداری را تشخیص دهند اما در صورتی که مدتی از زمان دوران قاعدگی گذشته باشد بهتر است مجدد از بی بی چک استفاده کنید زیرا احتمال این وجود دارد که تخمک گذاری دیرتر انجام شده باشد به همین دلیل در صورت مشکوک بودن بهتر است با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش های مخصوص بارداری از باردار بودن یا نبودن خود اطمینان حاصل نمایید .

بارداری چگونه صورت می گیرد ؟

هنگامی که یک تخمک از تخمدان جدا شود بارداری صورت می گیرد .بهترین زمان برای تخمک گذاری دو هفته بعد اتمام قاعدگی است .یک تخمک تا 24 ساعت اولیه که از تخمدان جدا شد زنده است در این هنگام برای بارور شدن نیاز به اسپرم تخمک دارد و نکته ی قابل توجه این است که یک اسپرم مدت زنده ماندنش 7 روز است به همین دلیل شما عزیزان اگر یک هفته قبل از تخمک گذاری رابطه داشته باشید احتمال حاملگی وجود خواهد داشت .

برخی از خدمات دکتر موسی زاده متخصص زنان و زایمان عبارتست از

سرطان رحم

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

IVF

لاپاراسکوپی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

 

 

دکتر غزاله موسوی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ

 1. سلام وقت پریود من فرداست و قراره فردا پرویود بشم ولی من شیش روز پیش نزدیکی داشتم بدون جلوگیری قرص اورژانسی هم دیشب خوردم یعنی پنج روز بعداز نزدیکی کردن قرص خوردم آیا امکان حاملگی وجودداره؟

  1. قرص اورژانسی نهایت تا 72 ساعت باید مصرف شود و بهتر است همان موقع مصرف شود
   در یک هفته مانده به پریود امکان باردرای کم است

 2. سلام وقت پریود من فرداست و قراره فردا پرویود بشم ولی من شیش روز پیش نزدیکی داشتم بدون جلوگیری قرص اورژانسی هم دیشب خوردم یعنی پنج روز بعداز نزدیکی کردن قرص خوردم آیا امکان حاملگی وجودداره؟

  1. قرص اورژانسی نهایت تا 72 ساعت باید مصرف شود و بهتر است همان موقع مصرف شود
   در یک هفته مانده به پریود امکان باردرای کم است

 3. سلام خسته نباشید من ماه پیش ۲۰مهر پرید شدم این ماه هنوز پرید نشدم الان ۳۴ روز گذشته ، در اقدام بار داری هستم ، میخواستم ببینم کی بی بی چک بگیرم بهتره ؟