لوگو دکتر غزاله موسوی زاده
امتیاز بده

چگونه بر ترس از زایمان غلبه کنیم ؟

امتیاز بده

با درد زایمان و ترس از آن چه کنیم ؟

زایمان طبیعی که از دیر باز جزو روش های زایمان بوده است ، به صورت سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.
برای داشتن یک زایمان بدون استرس و طبیعی میتوانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید .
توجه داشته باشید که زایمان طبیعی جدا از تحمل دردی که برای مادر در بر دارد در نهایت لذت به آغوش کشیدن یک فرزند سالم و زیبا را به همراه دارد .
زایمان طبیعی همراه با درد شدیدی است اما این درد قابل تحمل است و در بسیاری از موارد مادران را آزار نمی دهد ، البته اگر نیاز به تسکین درد به صورت دارویی وجود داشه باشد پزشک اقدامات لازم را برای سهولت زایمان شما انجام خواهد داد .

ترس از درد زایمان

وقتی درد می کشید رحم دچار انقباض می شود این انقباض به صورت منظم می باشد و همراه با درد شدیدی است، البته تحمل این درد ها در نهایت منجر به باز شدن دهانه ی رحم و چرخش نوزاد درون شکم مادر می شود . سعی کنید روش هایی را به کار بگیرید که بتوانید درد را فراموش و به تولد نوزاد دلبندتان فکر کنید.

البته در زمان درد زایمان ممکن است شاهد خروج کمی خون قهوه ای از رحم باشید،حتی ممکن است ماده ای شبیه به سفیده ی تخم مرغ که گاهی آغشته به رگه های خونی است از رحم خارج شود ، در صورت مشاهده ی این ترشحات حتما به جراح زنان و زایمان شهران مراجعه نمایید تا بتوانید یک زایمان راحت و بدون استرس داشته باشید و در واقع سلامت خود و جنین را نیز تضمین کنید.

وقتی درد به سراغ شما می آید

با اولین نشانه های درد زایمان به پزششک مراجعه کنید، سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید و خود را برای درد های شدید تر آماده کنید . ممکناست در ابتدا این درد شبیه به درد دوران قاعدگی باشد اما در نهایت لگن و پاهای شما نیز درگیر خواهد شد .

نفس عمیق بکشید

به یاد بسپارید که هماهنگی بین تنفس در زمان زایمان زن باردار را از فکر کردن به درد دور می سازد بنابراین توصیه می شود زن باردار باتمرین مداوم ذهن وبدن خود را آماده کند. تا در زمان درد بتواند به آرامی نفس بکشد.

حالت های خود را تغییر دهید

مدام خود را حرکت دهید، یک جا نایستید و یا فقط دراز نکشید، اگر می توانید راه بروید و یااز شانه ای به شانه ای دیگر بچرخید، برای رفع خستگی ،راحتی بیشتر وگردش خون بهتر بدن حالت خود را تغییر دهید و در موقعیت های مختلف قرار بگیرید.

از همسرتان بخواهید تا در تمامی لحظات کنار شما باشد و بتواند شما را دلداری دهد ، تحمل درد در شرایط آرام راحت تر خواهد بود همچنین از جراح زنان بخواهید تا به شما موارد لازم را یاد آوری نماید و اقدامات ویژه را برای شما انجام دهد .
در صورت تمایل به دریافت مشاوره های قبل و بعد از بارداری می توانید به دکتر غزاله موسوی متخصص زنان و زایمان غرب تهران مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی

دکتر غزاله موسوی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *