شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

تناسب اندام در بارداری

حفظ تناسب اندام در بارداری

حفظ تناسب اندام در دوران بارداری یک مساله بسیار مهم برای زوجین و خانم های باردار اشت. که البته با رعایت رژیم های غذایی دوران بارداری و نیز رعایت اصول ورزشی در این دوران تا حد بسیار زیادی می توان این تناسب را برای بعد از زایمان حفظ نمود.

دقت و عمل به توصیه های متخصص زنان و زایمان شهران تا حدود نیمی از مشکلات دوران بارداری را حل می نماید بنابراین سعی کنید در اولین دوره های بارداری تحت مراقبت یک متخصص زنان و زایمان با تجربه و دلسوز قرار بگیرید .

دراین بخش به برخی از روش های مناسب برای داشتن تناسب اندام در بارداری و سالم ماندن در طول دوران بارداری اشاره می کنیم ، امید است تا با رعایت این موارد بتوانید علاوه بر داشتن تناسب اندام ،زایمان راحتی داشته باشید و جنین را به سلامت نگه دارید .

ورزش در آب

اجازه دهید آب از ماهیچه ها و مفاصل شما توسط برخی از کلاس های شنا یا ایروبیک آبی حمایت کند.شنا کردن در آب تمیز و بهداشتی باعث تقویت عضله های شما شده و می تواند شما را برای یک زایمان طبیعی آماده سازد . توجه داشته باشید که منظور از شنا انجام تحرکاتی مانند ورزش در آب است نه شیرجه زدن در آب هایی با عمق زیاد.برای این کار به استخر های کم عمق بروید.

یوگا بهترین روش برای کاهش استرس و بهبود انعطاف پذیری شما می باشد.یوگا روح شمارا برای مادر شدن جلا می دهد و تنش های دوران بارداری را از شما دور می کند ، همچنین باعث می شود تا عضلات شما انقباضات مفیدی داشته و آمادگی بیشتری برای بارداری در دوره های دوم و سوم داشته باشد.

تناسب اندام در دوران بارداری

پیاده روی را فراموش نکنید.

سعی کنید پیاده روی سریع، آهسته دویدن یا هر ورزش هوازی دیگری را امتحان کنید ، پیاده روی مانع ورم های بدن در دوران بارداری شده و باعث می شود تا لگن شما برای بزرگ شدن آمادگی بیشتری داشته باشد. همچنین سنگینی دوره ی بارداری را نیز کاهش می دهد.

با توپ های بزرگ ورزش کنید

تمرین کردن با توپ می تواند کشش های مفیدی در عضلات شما ایجاد کند و زایمان شمارا راحت تر سازد . کشش عضلات بسیار مفید است و برای درد زایمان نیز بسیار مهم است زیرا تحمل مادر را برای درد بیشتر کرده و زایمان راحت تری را در پی خواهد داشت.

تحت مراقبت متخصص زنان و زایمان شهران باشید تا بتوانید مراقبت های قبل و بعد از بارداری را به درستی اجرا نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021
مطالب مرتبط

پاسخ

سه × سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button