شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

زایمان طبیعی با اپیدورال

زایمان طبیعی با اپیدورال

قبل از آن که در خصوص زایمان طبیعی با اپیدورال صحبت نماییم، خانم دکتر موسوی زاده متخصص زنان و زایمان و نازایی توضیحاتی را در خصوص بی حسی اپیدورال و نحوه ی انجام آن مواردی را بیان خواهند کرد.

زایمان طبیعی با اپیدورال

بی حسی اپیدورال

بی حسی اپیدورال یکی از روش های محبوب در بین خانم هایی است که خواهان زایمان طبیعی هستند، می باشد. خانم ها بیش از آقایان خواستار این روش برای درمان بیماری ها هستند. بیش از 50 درصد از خانم هایی که می خواهند زایمان طبیعی انجام دهند از بی حسی اپیدورال استقبال می کنند.

بی حسی اپیدورال چیست؟

بی حسی اپیدورال، بی حسی ناحیه ای است که احساس درد را در ناحیه ی مورد نظر کاهش می دهد . هدف از انجام بی حسی اپیدورال، انجام جراحی و یا درمان بدون بی هوشی است. بی حسی اپیدورال حرکت و حساسیت های عصبی را از قسمتهای تحتانی ستون فقرات کاهش می دهد. این امر باعث کاهش احساس درد در نیمه تحتانی بدن می شود. به همین دلیل از این روش برای زایمان طبیعی استفاده می شود.
داروهای مورد استفاده در بی حسی اپیدورال ممکن است در ترکیب با اپی نفرین ، فنتانیل ، مورفین یا کلونیدین برای طولانی تر شدن اثر اپیدورال یا تثبیت فشار خون مادر استفاده شود.

نحوه ی استفاده از بی حسی اپیدورال در زایمان طبیعی

خانم هایی که می خواهند زایمان طبیعی بدون درد داشته باشند، می توانند زایمان طبیعی با اپیدورال را تجربه نمایند. در این روش با تزریق دارو به نخاع مادر، میزان درد را تا حدود زیادی درد را در زمان زایمان کاهش می دهند تا مادر بتواند به راحتی زایمان طبیعی را تجربه نمایند. همچنین به دلیل استفاده از برخی از دارو ها در کنار این داروی تزریقی، فشار خون مادر ثابت باقی می ماند، این اتفاق بسیار مهمی است، مخصوصا برای مادرانی که به فشار خون دوران بارداری مبتلا هستند.

اثرات داروی بی حسی اپیدورال بر جنین

به دلیل آن که بعد از تزریق دارو، دارو به جریان خون وارد می شود، شاید مادر نگران نوزاد خود باشد. دکتر موسوی زاده در این خصوص بیان می کنند که میزان داروی مصرفی در این نوع از زایمان بدون درد به حدی نیست که بر روی جنین تاثیرمنفی بگذارد. همچنین تاثیر دارو قبل از آن که مادر شروع به شیردهی نماید، از بدن خارج می شود.

بی حسی اپیدورال یکی از روش های محبوب در بین خانم هایی است که خواهان زایمان طبیعی هستند، می باشد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به خانم دکتر غزاله موسوی زاده  با شماره 02144328244 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مزایای زایمان طبیعی با اپیدورال

زایمان طبیعی با اپیدورال مزایای فراوانی دارد که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

  • در کاهش درد هنگام زایمان طبیعی مؤثرتر است
  • در صورت لزوم می توان مقدار مصرف را افزایش داد
  • در صورت نیاز به جراحی جدی می تواند به بیهوشی تبدیل شود
  • فشار خون را می توان به راحتی کنترل کرد
  • کاهش درد بعد از عمل راحت تر خواهد بود.

عوارض زایمان طبیعی با اپیدورال

  • در یک در صد از خانم ها بعد از زایمان سر درد نیز ممکن است بروز کند.
  • مدت زمان زایمان ممکن است کمی طولانی تر شود.
  • ممکن است مادر بعد از زایمان در پاهای خود بی حسی را همچنان احساس کند. که بعد از اتمام تاثیر دارو، این حس از بین خواهد رفت.

Painless Delivery

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

نوزده − سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button