شماره های تماس (021) 44 32 82 44
ساعت کاری مطب شنبه، سه شنبه، چهارشنبه 20:00 - 16:30
دوشنبه و پنجشنبه ها 12:00 - 10:00
آدرس مطب تهران، شهران جنوبی، نبش قدس، پلاک 12
طبقه ۳، واحد۱۱

هماتوم چیست؟

هماتوم چیست؟

هماتوم به خونریزی در محیطی می گویند که بسته باشد و خونریزی در همان محیط بسته روی دهد .در بیشتر موارد هماتوم برای زنان باردار است که با انجام سونوگرافی به خوبی می شود تشخیص داد .هماتوم امکان دارد با اندازه های مختلف روی دهد و در صورتی که جنین قلب داشته باشد و در حال رشد باشد اهمیتی ندارد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

طبق آمار گرفته شده نشان داده شده که مادران باردار امکان دارد دارای خونریزی بشوند و امکان دارد این خونریزی به دلیل هماتوم و یا تومور خونی باشد و بهتر است بدانید هماتوم اگر در سه ماه اول بارداری روی دهد امکان سقط جنین وجود خواهد داشت  یکی از علائم بارز آن خونریزی است که به مقدار کم یا زیاد رخ می دهد .

تشخیص هماتوم

  • یکی از مهم ترین تشخیص برای هماتوم خونریزی است ، هنگامی که خونریزی روی می دهد پزشک با انجام سونوگرافی متوجه می شود که علت خونریزی از هماتوم است یا تومور .
  • در صورت خونریزی زیاد پزشک سونوگرافی مکرر را تجویز می کند.

 

درمان هماتوم

 

  • بعد از خونریزی در صورتی که خونریزی کاسته و یا قطع شود هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت ولی در صورت خونریزی زیاد خصوصاً سه ماه اول بارداری امکان سقط جنین وجود دارد و درمانی وجود نخواهد داشت .
  • به هنگام هماتوم معمولاً پزشک از بیمار می خواهد که آرامش خود را حفظ کند و تا بیرون آمدن لخته خون تماس جنسی نداشته باشد در بعضی مواقع پزشک امکان دارد برای خروج لخته های خون از رقیق کننده خون استفاده کند.
  • استراحت مطلق می تواند بسیار به روند درمان و بهبودی کمک کند .
  • تجویز دارو توسط پزشک

 

هماتوم بعد از زایمان

 

اگر فرد بعد از زایمان بلافاصله  دارای خونریزی شدید شود در صورت تشخیص ، به هماتوم بعد از زایمان دچار شده که این هماتوم بسیار دردناک است و به صورت خونریزی شدید خود را نشان می دهد .در صورتی که خونریزی کم باشد نیاز به درمان خاصی نیست و می توان آن را تحت درمان گرفت معمولاً پزشک برای درمان از برش های سریع برای تخلیه استفاده می کند که بعد از تخلیه لازم است به خوبی ضد عفونی شود .

برخی از خدمات دکتر موسی زاده متخصص زنان و زایمان عبارتست از

سرطان رحم

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

IVF

لاپاراسکوپی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

 

دکتر موسوی زاده | متخصص زنان و زایمان

دکتر موسوی زاده جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان فلوشیپ نازایی از پژوهشکده علمی صارم دارای گواهی لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی هیستروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گواهی سونوگرافی دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ نازایی و... آدرس : شهران, شهران جنوبی, نبش قدس, پلاک 12 , طبقه 3, واحد 11 تلفن : 44328244-021

پاسخ

سه × دو =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button